Trixowell Saç Dökülmesine Karşı Şampuan
Trixowell Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Trixowell Saç Büyümesini Destekleyen Şampuan

İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺495,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺450,00(KDV Dahil)

Trixowell Saç Büyümesini Destekleyen Şampuan 300 ml

:

TRIXOWELL SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI ŞAMPUAN

  • Bitkisel kök hücre teknolojisi içerir,
  • Saçlı deriyi nazikçe temizler,
  • Saç köklerinin ve saçlı derinin yağ ve nem dengesini korur,
  • Saç incelmesi/ dökülmesini önlemeye yardımcıdır,
  • Saç büyümesini uyarır, incelen saçları ve ayva tüyüne dönen saçları kalınlaştırır,
  • Daha sağlıklı ve dolgun saçlara kavuşmanızı sağlar,
  • Saç köklerini besleyerek, kökten uca gençlik sağlar,
  • İçerisinde bulunan keratin saç telinin onarır ve güçlendirir, saçın hızla uzamasını sağlar,
  • SLS (Sodyum Lauryl Sulfat), PARABEN, SİLİKON türevlerini içermez.
  • Tüm saç tipleri için uygundur.

Trixowell Saç Dökülmesine Karşı Şampuan İsviçre’de geliştirilen patentli ve ödüllü bitkisel aktifler ile bitkisel kök hücre teknolojisi içerir. İçeriğinde bulunan 11 ayrı bitki özütü (aloe vera, huş ağacı, alman papatyası, sarı darı, at kuyruğu, adaçayı, ısırgan, yeşil çay, dul avrat otu, kına özütü, şerbetçi otu) ve 3 ayrı vitamin (Biotin, Niacin, Provitamin B5)den oluşan karışım, hidrolize keratin, bitkisel yağlar, yulaf beta-glukan ve kafein ile saçlarda oluşabilecek incelme ve dökülmeleri önlemeye destek olur. Sürekli ve düzenli kullanıldığınıda daha gür, daha güçlü ve daha dolgun saçlara kavuşmanıza yardımcıdır. Yoğun bitkisel içeriği sayesinde; saç derinizi nazikçe temizleyip, canlandırırken aynı zamanda saçlarınızı kökten uca kadar besler. Saç dökülmesine karşı şampuan Trixowell, deride tahrişe ve saç kaybına neden olabilen Sodyum Lauryl Sulfate (SLS), Sodyum Laureth Sulfate (SLES), Parabenler ve Silikon türevlerini içermez.

Saç dökülmesine karşı şampuan Trixowell'in içeriğinde dünyanın ilk organik sertifikalı ve yenilebilir (food-grade) yüzey aktifi olan Quillaja Saponaria isimli sabun ağacından elde edilen bitkisel özüt bulunmaktadır. Bu özüt çok eski zamanlardan beri Güney Amerika yerlileri tarafından kişisel temizlik, deterjan ve dizanterinin iyileştirilmesi gibi çok amaçlı olarak kullanılmıştır.  Bu özütün başlıca özellikleri;  Aanti-allerjen ve anti-irritantdır. Etkili ama narin temizleme özelliği vardır. Saçlı derinin yağ ve nem dengesini korur. Diğer yüzey aktifler cildi kuruturken, bu özüt cilt elastikiyetini artırır, yağ salgılanmasını dengeler ve kepek önleyici özelliği vardır. İçerdiği özel ve doğal bir keratin maddesi ile saç telini onarır ve kuvvetlendirir.

Saç dökülmesine karşı şampuan Trixowell Şampuan ve Trixowell Serum, YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Ar-Ge Merkezi, İsviçre Mibelle Biochemistry Laboratuvarı ve konusunda uzman doktor Plastik ve Estetik Cerrah İlhan Serdaroğlu danışmanlığında saç dökülmesi olan kadınlar ve erkekler için özel olarak formüle edilmiştir. Tam GMP uyumunun olduğu ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Yeditepe Üniversitesi Kozmetik Üretim Birimi'nde üretilmiştir. Dermotolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır. Trixowell saç dökülmesine iyi gelen bir şampuandır ve günlük kullanım için uygundur.

Kullanım Şekli:Saç dökülmesine karşı şampuan Trixowell haftada 3-5 kez ıslak saça ve saç köklerine 2-3 dakika friksiyonla masaj yaparak köpürtün. Durulayın. En iyi sonucu elde etmek için Trixowell Anti Hair Loss / Hair Regrowth Serum ile birlikte kullanılması önerilir.

Sağlıklı bir saç normalde her ay 1.5-2 cm uzar. Saç dökülmeniz günlük 50-100 tel civarında ise bu normaldir ve saçın normal büyüme döngüsü içinde beklediğimiz bir sonuçtur. Bazı durumlarda saçlarımız normal dökülme saydığımız 50-100 telden fazla dökülür. İlaç kullanımı, radyasyon, kemoterapi tedavisi, kimyasallara maruz kalma, hormonal değişiklikler, beslenme şekli, tiroid hastalıkları, deri hastalıkları ve stress gibi faktörlerin saç büyüme döngüsünü etkilemesi ile kalıcı veya geçici saç kayıplarına neden olabilir. Diğer yandan saç büyümesine en fazla etki eden ise testesteron ve dihidrotestesteron hormonlarıdır. Saçlarımızı tahrip eden ve bakımsız gösteren etmenlerin başında, derimizde de yaşlanmaya neden olan aşırı güneş ışığına ve ultraviyoleye maruz kalınması; tuzlu suda (denizde) saçın uzun süre kalması; ıslak saçların sertçe fırçalanması ve taranması sayılabilir. Ayrıca, kalıcı permalar, brezilya fönleri, kimyasal boyalar, saç açma işlemleri, röfleler vs saçımızda kimyasal ajanlara bağlı ciddi hasar oluşturmakta. Saçlarımıza binen stresi ve yükü artıran, onların devamlı çekilmesine neden olan mısır şeklinde örme, rastalar ve gergin topuzlar, saçlarda kalıcı kayıplara yol açabilir. Saçlı deri yapısına en uygun ve kaliteli şampuanlar ve saç köklerini besleyici ürünler kullanarak saçlarımızı koruyabilir ve güçlendirebiliriz.

Trixowell Şampuanın içeriğinde bulunan aktif maddeler saç uçlarında gerekli nem ve saç derisindeki sebum miktarı dengesinin koruyarak saçlarınızı temizler. İçeriğinde kullanılan yüzey aktifi çok eski zamanlardan beri Güney Amerika yerlileri tarafından kişisel temizlik, deterjan ve dizanterinin iyileştirilmesi gibi çok amaçlı olarak kullanılan food grade dediğimiz yenilebilir bir temizleme ajanıdır. Saçlarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesini uyaran, kök hücre teknolojili ürünler de artık ülkemizde bulunmaya başladı. Kök hücre teknolojisini saç bakımına taşıyan bu yeni formüller, saçların büyüme ve gelişme oranlarını artırıyor ve saçlara adeta filiz gibi boy attırıyor. Saçlara canlılık veren çok güçlü bir antioksidan kompleksler bu şampuanların yapısında bulunmalı. Özel bir keratin maddesi saçları onarabilir; saçı dış etkilerin zararlarından korur ve ipeksi bir dokunuş kazandır. Ayrıca bu şampuan ve spreylerde, saç dökülmesini önleyen Saw Palmetto; diğer belli başlı saç besinleri olan Biotin, Niacin, Gingko, Ginseng, E Vitamini, Panthenol gibi maddelerin hepsi bulunmalı. Saçlarımız kısa ve yağlı ise onu her gün şampuanla yıkayabiliriz. Daha uzun, normal yada kuru ise onu iki günde bir şampuan ile yıkamalısınız. İyi bir şampuanın amacı saç ve saçlı deriye hasar vermeden nazikçe temizlemek ve nem ve sebum dengesini korumak olmalıdır.

Saçlarımızın sağlıklı uzamasını sağlamak, dökülmesini önlemek, incelen saçlarımızı güçlendirmek için beslenmemize dikkat etmeli, saç köklerimizi canlı tutmak için saç köklerini uyaran ve canladıran Trixowell Serum kullabiliriz. Trixowell Serumun içeriğinde İsviçre’ye özgü ve nesli tükenmekte olan bir tür elmadan kök hücre teknolojisi ile elde edilen bitkisel extract vardır. Bu elmanın en önemli özelliği buruş buruş olmadan ve lezzetini kaybetmeden çok uzun süre saklanabilmesidir. Michelle Obama, Jeniffer Lopez, Helen Miren gibi ünlülerin kullandığı bu hammadde saç köklerini korur ve yaşlanmayı geciktirerek anti aging etki gösterir. Serumun diğer bir özelliği ise İsviçre Formulasyonu olması ve ödüllü ve patentli aktiflerin yanısıra saç köklerinizi besleyecek ve canlılığını sağlayacak 12 çeşit bitkisel extract’ın kullanılmış olması. Trixowell Serumun en birinci amacı saç köklerinizi canlı tutarak, güçlendirmek ve dinlenme fazında olan saçlarınızı uyararak normal döngüsünde büyümesini sağlamaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR