Trixowell Advanced Hair Growth Stimulating Shampoo Nedir?

 

Trixowell Şampuan saç dökülmesi problemi yaşayan ya da saçlarını korumak isteyenler için özel olarak formüle edilmiş, bitkisel bir şampuandır. İsviçre’de geliştirilen patentli ve ödüllü aktif hammaddeler içerir. Bitkisel kök hücre teknolojisi sayesinde saç dökülmesine engel olur, düzenli kullanımda saç foliküllerinin güçlenmesini sağlayarak, saç oluşumunu destekler. Deride tahrişe ve saç kaybına neden olabilen Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES), Paraben ve Silikon içermez.

 

Trixowell Advanced Hair Growth Stimulating Shampoo kullanım şekli nasıl olmalıdır?


Islak saça hafifçe masaj yaparak uygulayın, daha fazla etki göstermesi için şampuanı saçınızda bir iki dakika bekletmenizi, ardından iyice durulamanızı öneririz. Günlük kullanıma uygun olup yoğun saç dökülmesine karşı gösterdiği olumlu sonuçlar nedeniyle sürekli kullanımı tavsiye edilir. Daha etkili sonuç için Trixowell Serum ile beraber kullanılması önerilmektedir.


Trixowell Advanced Hair Repair Serum Nedir?


Trixowell Serum İsviçre’de formüle edilmiştir, içeriğinde bitkisel kök hücre teknolojisi, ödüllü aktifler ve bitkisel özler içerir. Genetik sebepli saç dökülmesini önlemeye yardımcıdır. Saç köklerini uyararak saç uzamasını sağlar. Saçlı derinin canlanmasına ve yenilenmesine destek olur. 3 ay içerisinde saçların daha gür ve canlı görünmesini sağlar.


Trixowell Serum nasıl uygulanmalıdır?


Serum sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanmalıdır. Saç dökülen bölgelere, saçlarımızı ayırarak diplerine püskürterek uygulanmalıdır ve parmak uçları ile masaj yapılarak cilde iyice yedirilmelidir. Böylece saçların inceldiği bölgede serumun maksimum miktarda emilmesi sağlanmalıdır.

Serum saç kılı üzerine uygulanırsa hem saçlarda yağlı ve nemli görünüme neden olabilir, hemde saçlı deri tarafından emilimi olmaz.

Uygulama öncesi saçlar yıkanabilir. Uygulamadan önce saçların kuru olması önemlidir. (Kısa saçlarda havlu ile kurulama yeterli olur.) Uygulanan ürün saçlı deri yıkanmadan en az 3-4 saat uygulama bölgesinde kalmalıdır.


Trixowell Serumu kullandıktan ne kadar sure sonra sonuç alabilirim?


Normal saçın uzaması yaklaşık ayda 1 cm olduğundan saçınızdaki değişimi görmeniz zaman alacaktır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanımda en az 2 ay sonra sonuç almaya başlarsınız. Bazı kişilerde bu sure 4 aya kadar uzayabilir.


Trixowell Şampuan ve Serum’un herhangibir yan etkisi var mıdır?


Belirlenmiş bir yan etkisi bulunmamaktadır.


Trixowell Şampuan ve Serumu kimler kullanabilir?


Saç dökülmesi problemi yaşayan herkes kullanabilir.


Marketlerde yüzlerce çeşit şampuan ve saç serumu var ama biz bunlar arasında nasıl bir seçim yapmalıyız?


Piyasada en fazla ürün çeşidi kişisel bakım ve temizlik ürünlerinde diyebiliriz. Bunların arasında şampuan ve serumlar ilk sıralarda yer alıyor. Marketlerde yüzlerce çeşit şampuan ve saç serumu var ama biz bunlar arasında nasıl bir seçim yapmalıyız?

İlk öncelikle şunu belirtmekte fayda var sosyal medya ve diğer iletişim kanallarında bolca reklamı yapılan ürünler çok tanınabilir ama iyi oldukları söylenemez. Piyasada saç çıkardığını, birkaç ayda binlerce saç teli çıkaracağını, saç uzamasını anında arttırabileceğini  iddia eden ürünlerin çoğu safsata ve işe yaramaz.

Şampuan seçerken amaç sadece saçları temizlemek olmamalı. Saçların büyümesini destekleyen, onları kuvvetlendiren ve adeta yeniden gençleştiren ürünleri kullanmalıyız. Ürün, kırılan ve yıpranan saçlarımızı da yeniden onarabilmeli.

Piyasaya yeni çıkan bir ürün ise saçların sağlıklı temizlenmesini ve gençleşmesini garanti ediyor: Trixowell Serum ve Şampuan. Trixowell Serum  içinde yer alan etken madde öncelikli olarak Procapil. Procapil saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş bir formül olup minoxidil benzeri saç köklerini kalınlaştıran ve büyüme döngüsünü tetikleyen bir mekanizması var. Saç köklerinin kanlanmasını artıran ve bölgesel olarak DHT nin etkisini azaltan bir ilaç. 

Trixowell Serum’un içeriğinde yer alan diğer aktif bitkisel maddeler, Saw Palmetto  (cüce kaktüs bitkisi) ve  organik bezelye filizinden İsviçre’de geliştirilmiş patentli bitkisel özüt. Bu bitkisel özütler sayesinde saçların yaşam döngüsü uzuyor; saçlar enerjisini, özgün canlılığını ve ışıltısını geri kazanıyor. Yani saçlarda gençlik sağlanıyor; saçlarınız genç kalıyor. 

Trixowell Şampuan’ın içeriğinde, saç ve saçlı derinin sağlığı için 11 ayrı bitki ve 3 ayrı vitaminden oluşan bir bitkisel karışım bulunuyor

 

Peki ama bu bitkisel karışım şampuanda ne işe yarıyor?

 

Bitkisel karışımı oluşturan 11 bitkinin içermiş olduğu flavonoidler,  5-alpha reductase enzimini inhibe ederek saç köklerinin dökülmesini engeller. Saç foliküllerinin uyarılarak  güçlenmesine;  yağ salgısının düzenlenmesine yardımcı olur.  Keratinazasyonun artmasıyla saçların korunması için gerekli olan dış kütikül tabakasının adeta bir zırh gibi  güçlenmesini sağlar. Kılcal damarlardaki mikro sirkülasyonu uyararak, saç foliküllerine giden kan akımını artırır. Bu etki saçların parlaklılığını, canlılığını, elastikiyetini, hacmini artırır.


Dökülen saçlarımızı nasıl tekrar geri kazanabiliriz?


Saçlarla ilgili hepimizin kafasında pekçok soru var: Yıpranmış saçlarımızı sağlıklı hale nasıl getirebiliriz, saç dökülmemizi nasıl azaltabiliriz, dökülen saçlarımızı nasıl tekrar geri kazanabiliriz, doğru ürünü nasıl bulabiliriz gibi…

Kök hücre teknolojisi günümüzde tüm sağlık araştırmalarına konu olmakta ve mucize tedavilere açılış kapısı olarak görülmektedir. Saç sağlığında da bilim adamları bu konuda yol aldılar ve “acaba kök hücrenin yenileyici ve gençleştirici etkisi saçta da kullanılabilir mi?” sorusuna yanıt aradılar. İsviçreli bilim adamları İsviçre’ye özgü olan ve nesli tükenmekte olan Uttwiler Spaetlauber  cinsi elmanın çok uzun süre buruş buruş olmadan ve lezzetini kaybetmeden tazeliğini koruyor olmasından yola çıkarak  kozmetik sektörü için bir ilk olan kök hücre teknolojisini geliştirdiler. Uttwiler Spaetlauber  cinsi elmadan elde edilen kök hücre İspanya Barcelona’da düzenlenen In-cosmetics Fuarı’nda 2008 yılında en yenilikçi doğal aktif bitkisel özüt ödülünü kazandı. Michelle Obama, Jeniffer Lopez, Helen Miren gibi ünlülerin kullandığı ve İsviçre’de geliştirilen bu formül Trixowell Şampuan ve Serumun içeriğinde yer almaktadır. Bu bitkisel kök hücre teknolojisi saç köklerini besleyerek, canlılığını korur ve saç köklerinin yaşlanmasını geciktirerek saçlarda anti-aging etki gösterir.

Günün neredeyse 24 saati dışarıda kalan saçlarımız da şehir hayatından fazlasıyla etkileniyor, sadece kirlenmekle kalmıyor aynı zamanda yıpranıyor. Kışın bu soğuk günlerinde, sağlıklı saçlara sahip olmak için neler yapmalıyız?

·         Saçlarınızı sabunla yıkamayın, nem kaybına neden olacaktır.

·         Saçların kirlenme ve yağlanma durumunu dikkate alarak sık yıkamaktan kaçının.

·         Saçlarınızı doğal bitkisel özütler içeren şampuanlar ile yıkayın.

·         Saçlarınızı olabildiğince seyrek boyatmaya ve doğal renginize yakın renkleri seçmeye özen gösterin.

·         Saçlarınızı yıkadıktan sonra pamuklu havlular ile kurulayın, saç kurutma makinesi kullanmayın.

·         Saç köklerinin güçlenmesi için sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edin.

·         Bol su, sebze, meyve, süt ürünleri ve yeterince protein tüketin.


Saçlarınızı her yıkamanızda zarar vermeden, saçlı derinize adeta mezoterapi yapar gibi sağlık aşılamak istemez misiniz ?


Türkiye’de ilk defa, saç ve saçlı derinin sağlığı için 11 ayrı bitki ve 3 ayrı vitaminden oluşan ve Erhard Diwald – Avusturya tarafından formüle edilen bir bitkisel karışım Trixowell şampuanda yer alıyor . Bitkilerin aktif içeriklerine, flavonlar ve polifenollere zarar vermeyen ve onların etkilerini maksimize eden bir yöntemle hazırlanmış bu karışımın içeriğinde Aloe Barbadensis Yaprak Özütü, Betula Alba Yaprak Özütü, Chamomilla Recutita Çiçek Özütü, Panicum Miliaceum Çekirdek Özütü, Equisetum Arvense Özütü, Salvia Officinalis Yaprak Özütü, Urtica Dioica Yaprak Özütü, Camelia Sinensis Yaprak Özütü, Arctium Lappa Kök Özütü, Lawsonia Inermis Özütü, Humulus Lupulus Özütü, Calcium Pantothenate, Niacin, Biotin bulunmaktadır.


Kışın saçlarımız daha çok mu dökülüyor?


Soğuk havalar acaba saçlarımız için iyi mi, yoksa kötü mü? Hava sıcaklıkları saçlarda dökülme ve incelmeye neden oluyor mu? Yılın belirli gün ve aylarında saçlarımızda belirgin bir kayıp yaşanıyor mu, dökülmelerimiz artıyor mu? Eğer böyleyse kayıplarımızın önüne nasıl geçebiliriz?

Bu tür sorular zaman zaman kafamızı kurcalar ve cevabını kolay bulamadığımız sorulardır. Yapılan bir bilimsel çalışmada 823 saç problemleri bulunmayan sağlıklı kadın, 6 yıl boyunca saç dökülmelerinde olası mevsimsel değişim açısından incelenmiş. Çalışma sonucunda saçların yaz aylarında daha fazla inceldiği ve döküldüğü saptanmış.

 

Peki ama saçlar en az ne zaman dökülüyor?

 

Kış aylarında!

Yaz aylarında saçlarımızda incelme ve dökülmenin fazla olması bize, kuşlar, kedi ve köpeklerde yazın görülen  kıl/tüy dökülmesini hatırlattı. Acaba yazın bizim vücudumuz da serinlemek için vücuttaki kılları mı azaltıyor? 

Trixowell Serum ve Şampuan’ın içeriğinde bulunan, kozmetik sektörü için geliştirilen dünyanın ilk kök hücre özütü Malus Domestica İspanya Barcelona’da düzenlenen In-cosmetics Fuarı’nda, 2008 yılında en yenilikçi doğal aktif bitkisel özüt ödülünü kazandı.

Bu ürünün başlıca özellikleri;

    -Saç kök hücrelerinin ömrünü korur ve yaşam döngülerini uzatır,

    -En önemli hücrelerin yaşlanmasını geciktirerek saçlarda anti-aging etki gösterir,

    -Temel hücrelerin yaşlanmasını geciktirir,

    -Cilt kök hücrelerini korur,

    -Rejenerasyon gücünü korur,

    -Kronik yaşlanmaya karşı mücadele eder, direnci artırır.

Trixowell şampuan ve serumun içerdiği aktif maddeler, saç köklerinin ve saçlı derinin rejenerasyonunu desteleyerek saç için gerekli olan besinlerin saç foliküllerine ulaşmasına, saç foliküllerinin uyarılmasına, güçlenmesine ve saçlarınızın genç kalmasına neden oluyor. Ayrıca cildin yağ salgısını düzenleyerek saçın kalınlaşmasını sağlar, kepek oluşumunu engeller.

Trixowell’in içeriğinde bulunan özel bir organik bezelye filizinden elde edilen aktif madde ise :

-Saç köklerini uyarır,

-Saçların yaşam döngüsünü uzatır,

-Sadece 3 ay içerisinde saçların daha dolgun görünmesini sağlar.

Saç dökülmesinde ilk olarak kullandığımız ilaçları ve takviye ürünlerini gözden geçirmeli ve bir doktora giderek saç dökülmesini tetikleyebilecek altta yatan hastalık (tiroid hastalıkları, anemi, polikistik over sendromu gibi) ve eksiklerimizi (çinko, demir, folik asit, biotin , selenyum vs) bulmaya çalışmalıyız. Mevsim ne olursa olsun, günlük olarak 150 telin üzerinde bir saç dökülmeniz varsa bunu ciddiye almanız ve tedaviye başlamanız gerek. Eğer erken dönemde saç dökülmesini teşhis eder ve önlem alırsak dökülme sürecini durdurabilir, yavaşlatabiliriz.


Kadınlarda menopoz döneminde saç dökülmesinin nedenleri nelerdir?

 

Menopoz döneminde, saç incelmesi ve dökülmesini tetikleyen en önemli sebep östrojen eksikliğidir. Hormon dengesi yumurtalıkların çalışmaya başladığı ergenlik döneminde artar ve bu denge 40-45 yaşına kadar devam eder, bu yaştan sonra yumurtalıkların fonksiyonu bozulmaya başlar ve dengeler yeniden değişir. Menopoz dönemi ile birlikte vücutta diğer başka değişiklikler de saç incelmesi ve dökülmesine neden olur. Yaşla birlikte hücre yenilenme hızının yavaşlaması ve doku yenilenmesinin azalması saç köklerinin canlılığını kaybetmesine neden olur. Bu dönemde Kadınlara Özel içerikle hazırlanan Trixowell Hair Repair Serum içeriğinde bulunan ve etkinliği kanıtlanmış aktiflerle saç köklerinizi canladırmaya destek olur.Diğer taraftan, erkeklik hormonu olan testosteronda artış olur ve saç dökülmesine neden olan hormon saç köklerinde incelme ve saç telinin ayva tüyünüe dönüşmesine zemin oluşturur. Damarların kısmen daralmasına bağlı saç köküne giden kan miktarı ve besinler azalır. Son yapılan çalışmalarda, Trixowell Hair Repair Serumun içeriğinde bulunan ve İsviçre yeşil elmasından elde edilen bitkisel kök hücre kültürünün (Swiss Apple Stem Cell) antiaging etki yaparak hücre canlılığını arttırdığı, yeni hücre oluşumunu hızlandırdığı ve temel hücre yaşlanmasını geciktirdiği böylelikle hücrelerin daha uzun sure aktif ve genç kalmasını sağladığı kanıtlanmıştır.

 

Genç yaşta başlayan saç dökülmelerinde nasıl bir yol izlenmeli?


Toplumda genel algı, saç dökülmesinin otuzlu yaşlarda başladığı yönünde olsa da çok erken yaşlarda, ergenlikte (16-17 yaşlarında) bile erkeklerde bulunan hormondaki yükselmeye bağlı olarak ortaya çıkabilmekte. Bu durumda panik olmamak ilk şart. Gençlerin çoğunun , beyaz ırkta %96 oranında görülebilen ön saç çizgisinde gerilemeyi saç dökülmesi olarak algılaması; telaşla kapı kapı “saç ekecek bir uzman” aramaları çok yanlış. Tecrübeli ve etik ilkelere uygun olarak hastalarını değerlendiren çok kıymetli doktor ve cerrahlar var. Bu durumda ilk olarak onlara gidilmeli ve ne tür bir yol haritası izleneceği, dökülmenin ne kadar süre ile ve ne kadar genişlikte bir alanı etkileyebileceği konusunda fikir alınmalı . 21 yaş altında, eğer hastada dökülme çok şiddetli değilse saç ekiminden kaçınmak gerekli. Çok erken yaşlarda saç restorasyon cerrahisi ilk seçenek olarak düşünülmemeli, daha çok medikal tedavilerle hasta izlenmeli ve kontrol altında tutularak dökülme paternine göre tedavi değişikliklerine gidilmeli.

 

Erkeklerin saçları neden dökülür?


Saç, yüzyıllar boyu güç ve iktidarı temsil eden erkeklerin tek süsü. Saç kaybı erkekte endişe ve özgüven eksikliğine neden oluyor. Toplumda yaygın kanıya göre saç kaybının pek çok sebebi var: Askerlikte kullanılan kep, ergenlikte saça boca edilen jöle, uygun olmayan tozlu ve kirli çalışma şartları, yaşam stresi vs vs. Fakat asıl etken hücrelerimize yazılmış olan genetik kodumuz ve ailemizden bize taşınan genetik miras.  Erkelerde saç dökülme başlangıcı genellikle ergenliktir ve 40-50’li yaşlara dek dökülme devam edebilir. Androjenetik alopesi olarak da adlandırılan erkek tipi saç dökülmesi kişinin erkek akrabalarında varsa görülme ihtimali yüksek demektir. Yirmili yaşların sonlarında yaklaşık %20 erkek genetik  (andro genetik alopesi) saç dökülmesi sorunu ile yüzleşir. Burada andro kelimesi androjenik hormonlara  vurgu yapar ve erkek tipi saç dökülmesinden sorumlu hormondur. Genetik kısım ise anne ya da babadan geçen kellik genleridir. Yanlış inanışın aksine kellik geni sadece anne tarafından gelmez, baba tarafından da gelebiliyor.

Erkeklerde genetik dökülme ile karşılaşma oranı 30’lu yaşlarda %30; 40’lı yaşlarda  %40; ellili yaşlarda ise % 50 civarında. Erkelerde genetik saç dökülmesi, ergenlik çağında erkeklik hormonu seviyelerindeki yükselme ile birlikte başlar ve devam eder. Genel olarak saçların ne kadar döküleceğini, dökülmenin başlangıç zamanını ve hızını tam olarak belirlemek olası değil. Bazı erkeklerde saç dökülmeleri daha geç yaşlarda, 40 ve 30’lu yaşlarda başlayabilir.  Saçkıllarındaki büyüme evresi (anajen evre) hormonun etkisiyle ilk olarak duraklar, saçlar uzamaz ve gittikçe güçsüzleşmeye, ufalmaya başlar. Saçlar yavaşça büyüme fazından, dinlenme fazına geçerler. Günlük tarama, fırçalama gibi aktivitelerle daha fazla saç dökülmeye başlar ve kayıp hızlanır. Saç kıllarında daha yavaş uzama ve kıl kalınlığında azalma zaman içinde devam ederken, saçların pigment oluşumu da azalır ve renkleri açıklaşır. Bu süreç sonucunda, minyatürleşmeye başlayan saçlar zaman içinde tamamen ince, mat, cılız, renksiz ve minik ayva tüylerine dönüşür ve kellik oluşur.

 

Elektromanyetik Alan ve Çevre Kirliliği Genç ve Ergenlerde Saç Kaybını Artıyor mu?


Ergenlik çağında saç dökülmesi, gençleri etkileyen önemli bir sağlık problemi olmaya başladı. Peki ama gençlerde saçlar neden dökülür?
İlk olarak gençlerin saçlarına yapılan bakım ve uygulamalarda dikkatli olmaları gerekli. Kuaförlük uygulamalarıyla saçlara yapılan kimyasal ve ısıl işlemler (fön, düzleştirme, brezilya fönü, rasta vb) saç kılının fiziksel ve kimyasal yapısını bozar. Saçlarda kırılma, dökülme ve renginde solmaya neden olur. Saçı uzun süre geren ve üzerinde kuvvet uygulayan saç modelleri kalıcı saç kaybına; bazı kalitesiz saç boyaları saç dökülmesi ve cilt kanserine davetiye çıkarabilir.
Günümüz hayatında çevre kirliliği, her yaşta tüm yaşamı ve sağlığımızı olumsuz etkileyen faktörlerden. Aşırı sıcak havalar ve çevre kirliliği saç dökülmesine neden olabilir. Sadece araçların egzos gazlarından çıkan ve havaya yayılan partikül şeklindeki kimyasallar değil, sigara ve yangın/açık ateş dumanından yayılan maddeler de başlıca hava kirleticileridir. Evlerimizde, işyerlerinde ve restoranlarda daha çok sigara dumanından ya da sobadan, açık ateşten kirletici kimyasallar havaya yayılıyor ve cildimize, saçımıza siniyor. Sigara dumanındaki kanserojen maddeler ve ateş dumanındaki karbon saç köklerine hasar verir. 
Gençlerin hayatında çok fazla yer ve zaman işgal eden, ellerinden bırakamadıkları bazı elektronik aletler var ki bunlar da saçlara pek faydalı değil. Radyasyon yayan cihazlar, cep telefonları, bilgisayarlar vs. elektromanyetik kirlilik nedeniyle sağlığımızı bozuyor ve saç dökülmelerini tetikleyebiliyor.

 

Aldığım Ürünü İade Etmek İstiyorum, Neleri İade edebilirim?


İade edilecek ürünlerin orjinal ambalajlarında, ambalajı açılmamış, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orjinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ürünler kabul edilmemektedir.

Ambalajı açılmış, kullanılmış veya ambalajına zarar verilmiş ürünler kabul edilmeyecektir. Kullanılmamış olsa dahi kozmetik ürünler ambalajından çıkarıldığında iadesi mümkün olmaz.

 

Aldığım Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?


Öncelikle iade etmek istediğiniz ürünlerin iade şartlarına uygun olduğundan emin olunuz. Uygun olması halinde ürün teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürünleri faturası ile birlikte aşağıda belirtilen iade adresine yollayınız.

Ürün iadenizi ücretsiz gerçekleştirmek için ürünü Yurtiçi Kargo ile göndermeniz gerekmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları dışındaki firmalar ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir.

İade Kargo Gönderi Adresi

MS Dermokozmetik ve Sağlık Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.

Bağdat Cad. Ali Bor Apt. No:433 D:2 Suadiye İstanbul

Müşteri Hizmetleri : [email protected]

İade onaylandığında, ürün ücreti 7 iş günü içerisinde iade edilir.

 

Siparişimin İçeriğini Değiştirebilir miyim? Veya Siparişimi İptal Edebilir miyim?


Onaylanan siparişlerin içeriğiyle ilgili değişiklik yapılamamaktadır. Ürün tarafınıza ulaştıktan sonra iade prosedürüne başvurabilirsiniz. Ayrıca siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş verebilirsiniz.

Siparişlerin iadesi ancak Kargoya verilmeden önce mümkündür. Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse,  e-posta [email protected] ile talebinizi iletebilir veya destek hattımızı 02164450045 hafta içi çalışma saatleri içinde arayarak iletebilirsiniz. Kargoya verilen siparişlerin ise iptali mümkün değildir. Ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde iade prosedürüne başvurabilirsiniz.

Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi hangi ödeme yönteminden alındı ise, aynı şekilde iade işlemi yapılacaktır.

 

Saç Dökülmesinin 27 Nedeni Nedir?


1) Genetik nedenler: Erkeklerde ve kadınlarda saç kaybında bir numaralı nedeni genetik yapıdır. Erkeklerde, saç dökülmesinden sorumlu tutulduğu için kötü testesteron  diye bilinen DHT (di hidro testesteron ) hormonu etkisiyle saçlar dökülmektedir. Kadınlarda erkeklik hormonları yanı sıra aromataz enzimi de saç dökülmesinden sorumludur.
2) Telogen Effluvium: Kadınlarda saç dökülmesinin en sık 2.sebebidir. Bu klinik durumda, normalde tüm kafa derisindeki saçların %10’u dökülme fazındayken, çok daha fazla oranda saç folikülü (%30-50 kadar saç ) dökülme fazına girer ve hızla dökülmeye başlar. Günlük saç kayıp miktarı 200-700 tel arasında olabilir .
3) Stres: Günlük yaşam, geçirilen hastalıklar, yoğun iş ve yaşam temposu akut veya kronik saç kaybına neden olabilir. Kadınları genellikle 30-60 yaşları arasında sıkıntıya sokabilen bu durumdur. Kronik telojen effluviumda (saç kaybı) saç dökülmesi en az 6 ay devam edebilir. 
4) Kadın hormonlarında doğum sonrasında değişim ve loğusalık: Hamilelikte saçların yaklaşık %95 kadarı anajen (büyüme, gelişme ) fazına geçer ve saçlar gürleşir, sayısı artar. Doğumdan 3 ay sonrasında kadınların yaklaşık 1/3 ya da yarısı kadarında telojen effluviuma bağlı saçlarda dökülme görülebilir.
5) Saç yolma hastalığı  (Trikotillomania): Televizyon seyrederken ya da bir şey okurken saçını çekme/yolma şeklinde görülen bir psikolojik rahatsızlık ve buna bağlı saç kaybı yaşanması olarak tarif edebiliriz. Şiddetli vakalarda ayna karşısında rutin şekilde kişinin saçını, kaşını, sakalını yolması şeklinde de olabilir. Zaman içinde devamlı surette kılın çekilmesi sonucunda o bölgede bir boşalma ve dökülme olur. Uzun süreli trikotillomania, saç, kaş, kirpik ve diğer alanlarda kalıcı kellik bölgeleri oluşturabilir.
6) Polikistik over sendromu: Kadınların üreme çağında yaklaşık %10’unda görülebilen kalıtımsal bir yumurtalık hastalığıdır. Yumurtalıklarda erkek hormonları fazla üretildiğinden  vücut ve yüzde kıllanma, seste kalınlaşma, ciltte akne/sivilcelenme ve saç dökülmesi gibi belirtilerle ortaya çıkabilir.
7)Vücut geliştirme için kullanılan anabolik steroid ve hormonlar 
8) Kansızlık: Demir eksikliğine bağlı anemilerde saç dökülmeleri görülebilir.
9) Yama şeklinde saç dökülmesi (Alopesi areata): En sık görülen tipi kaşlarda ve saçlı deride görülen, yama tarzında, para şeklinde yuvarlak ya da oval dökülmelerdir. Saçlar 1/3 oranında, 6 ay -1 yıl arasında kendiliğinden çıkarlar. 1/3 oranında kesin kayıp yaşanabilir ve saçlar bir daha çıkmayabilir. 
10) İlaç yan etkileri: Saç dökülmesini tetikleyebilen belli başlı ilaç grupları şunlar :
•    Kan sulandırıcı ilaçlar,
•    Epilepsi ilaçları,
•    Gut ilaçları,
•    Antihipertansif ilaçlar,
•    Antienflamatuarlar özellikli ilaçlar,
•    Kolesterol ve lipid düşürücüler,
•    Duygu durumu değiştirici ilaçlar,
•    Tiroid ilaçları,
•    Doğum kontrol hapları, 
•    Diyet hapları.
11) Kanser ve kemoterapi: Saçlarda geçici dökülmelere neden olmaktadır.
12) Mevsimsel değişiklikler: Bazen mevsim değişimlerinde ve özellikle bahar aylarında saçlarda dökülmeler artabilir ve bu durum akut telogen efflivium olarak görülebilir. Genellikle birkaç hafta içinde kendiliğinden geçer ve düzelir. 
13) Beslenme problemleri, ağır diyetler, blumia ve anoreksia nervosa: Yemek yememe ve yemek sonrası kusmalara kadar varabilen beslenme problemleri kişide mineral, vitamin, çinko, selenyum ve esansiyel amino asit eksikliğine bağlı olarak saç dökülmelerine neden  olabiliyor. 
14) Barsak ve sindirim problemleri (Malabsorbsiyon): Yetersiz besin emilimine bağlı olarak  mineral, vitamin, çinko, selenyum ve esansiyel amino asit eksikliği meydana gelebilir ve saç dökülmelerine neden olabilir.
15) Genel anestezi: Genel anestezi sonrasında operasyonu takip eden zaman dilimi içinde saçlarda dökülme olabilir.
16) Duygusal durum bozuklukları ve psikolojik stres.
17 ) Diabet hastalığı 
18 ) Saçlı deri enfeksiyonları: Saçlı deride iltihabi deri hastalıkları ve sivilcelenmeler kalıcı saç kaybına neden olabilir
19)Saçlı deriyi tutan cilt hastalıkları: Sedef hastalığı (Psoriasis), saçlı deride yağlanmaya neden olan seboreik dermatit,  pitriasis, morfea, skleroderma, sarkoidoz  gibi hastalıklar  geçici veya kalıcı saç kaybına yol açabilir.
20) Yüksek dozda vitamin A alımı
21) Saçı gererek bağlamak ve şekillendirmek: Saçları çok sıkı olarak örgü yapmak, mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmek ve gererek arkadan bağlamak, germe kuvvetine bağlı saç köklerini kalıcı harap edebilir ve kalıcı saç kaybına neden olabilir (traction alopecia). Bu tür, saçın üzerinde stres yaratarak zarar veren saç modellerinden kaçınmak gerekli.
22) Tiroid bezi hastalıkları ( Hipo ve hipertroidism) :Saç dökülmesi tiroid bezi bozukluklarının erken belirtilerinden birisi olabilir ve tiroid hormonu tedavisi sonrasında saçlarda dökülme durur.
23) Radyasyon ve zehirlenmelere (talyum ve arsenik gibi) bağlı saç dökülmesi : Zehirlenmeler, “anajen effluvium” denilen çok daha yaygın, ani ve şiddetli bir dökülmeye sebep olabilirler. Gün içinde binlerce saç dökülür ve saçların yaklaşık %80-90 ı kısa zamanda kaybedilebilir. Radyasyon dışındaki diğer sebeplerde saçlar mutlaka geri gelir ve tekrar çıkarlar.
24) Lupus gibi bağ doku ve  savunma (bağışıklık) sistemi hastalıkları: Otoimmun hastalıklarda savunma sistemi (bağışıklık sistemi) vücudun kendi sağlıklı hücrelerine zarar verirken pek çok organ ve doku da etkilenir. Saç dökülmeleri de lupusun belirtilerinden birisi olabilir. Kütanöz lupus eritamatosus, liken planoplaris, frontal fibrozan alopesi, folikülitis decalvans, keloid akne, nekrotizan akne… gibi hastalıklarda genellikle saç köküne bağışıklık sistemi saldırısı sonucunda saç kaybı yaşanmakta. Nedeni tam olarak bilinmiyor.
25) İz bırakaran saç kaybı (Skatrisyel alopesi): Deride oluşan yaralanmalara bağlı olarak saç foliküllerinin kalıcı olarak hasar görmesi ve saç kaybıdır.Nedenleri fiziksel ya da kimyasal travmalar (kimyasal madde yaralanmaları, yanık, travma, operasyonlar, böcek ısırması, radyasyon vb) olabilir.
26) Doğuştan saçsızlık: Genetik deri anomalilerine bağlı, doğuştan saç olmaması ve saç kayıpları görülebilir.
27) Menopoz: Menopoza giren kadınların yaklaşık %80’inde saçlarda incelme görülebilir. Hormonal değişiklileri sonucu menopozun başlamasıyla saç dökülmeleri görülebilir ve menopoz sendromlarını düzelten östrojen tedavileriyle dökülmeler azalır ve yok olur. 

 

Saç Bir Ayda Ne kadar Uzar?


Sağlıklı bir saç normalde her ay 1.5-2 cm uzar. Saç dökülmeniz günlük 50-100 tel civarında ise bu normaldir ve saçın normal büyüme döngüsü içinde beklediğimiz bir sonuçtur. Bazı durumlarda saçlarımız normal dökülme saydığımız 50-100 telden fazla dökülür. İlaç kullanımı, radyasyon, kemoterapi tedavisi, kimyasallara maruz kalma, hormonal değişiklikler, beslenme şekli, tiroid hastalıkları, deri hastalıkları ve stress gibi faktörlerin saç büyüme döngüsünü etkilemesi ile kalıcı veya geçici saç kayıplarına neden olabilir. Diğer yandan saç büyümesine en fazla etki eden ise testesteron ve dihidrotestesteron hormonlarıdır. Saçlarımızı tahrip eden ve bakımsız gösteren etmenlerin başında, derimizde de yaşlanmaya neden olan aşırı güneş ışığına ve ultraviyoleye maruz kalınması; tuzlu suda (denizde) saçın uzun süre kalması; ıslak saçların sertçe fırçalanması ve taranması sayılabilir. Ayrıca, kalıcı permalar, brezilya fönleri, kimyasal boyalar, saç açma işlemleri, röfleler vs saçımızda kimyasal ajanlara bağlı ciddi hasar oluşturmakta. Saçlarımıza binen stresi ve yükü artıran, onların devamlı çekilmesine neden olan mısır şeklinde örme, rastalar ve gergin topuzlar, saçlarda kalıcı kayıplara yol açabilir. Saçlı deri yapısına en uygun ve kaliteli şampuanlar ve saç köklerini besleyici ürünler kullanarak saçlarımızı koruyabilir ve güçlendirebiliriz.

Trixowell Şampuanın içeriğinde bulunan aktif maddeler saç uçlarında gerekli nem ve saç derisindeki sebum miktarı dengesinin koruyarak saçlarınızı temizler. İçeriğinde kullanılan yüzey aktifi çok eski zamanlardan beri Güney Amerika yerlileri tarafından kişisel temizlik, deterjan ve dizanterinin iyileştirilmesi gibi çok amaçlı olarak kullanılan food grade dediğimiz yenilebilir bir temizleme ajanıdır. Saçlarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesini uyaran, kök hücre teknolojili ürünler de artık ülkemizde bulunmaya başladı. Kök hücre teknolojisini saç bakımına taşıyan bu yeni formüller, saçların büyüme ve gelişme oranlarını artırıyor ve saçlara adeta filiz gibi boy attırıyor. Saçlara canlılık veren çok güçlü bir antioksidan kompleksler bu şampuanların yapısında bulunmalı. Özel bir keratin maddesi saçları onarabilir; saçı dış etkilerin zararlarından korur ve ipeksi bir dokunuş kazandır. Ayrıca bu şampuan ve spreylerde, saç dökülmesini önleyen Saw Palmetto; diğer belli başlı saç besinleri olan Biotin, Niacin, Gingko, Ginseng, E Vitamini, Panthenol gibi maddelerin hepsi bulunmalı. Saçlarımız kısa ve yağlı ise onu her gün şampuanla yıkayabiliriz. Daha uzun, normal yada kuru ise onu iki günde bir şampuan ile yıkamalısınız. İyi bir şampuanın amacı saç ve saçlı deriye hasar vermeden nazikçe temizlemek ve nem ve sebum dengesini korumak olmalıdır.

Saçlarımızın sağlıklı uzamasını sağlamak, dökülmesini önlemek, incelen saçlarımızı güçlendirmek için beslenmemize dikkat etmeli, saç köklerimizi canlı tutmak için saç köklerini uyaran ve canladıran Trixowell Serum kullabiliriz. Trixowell Serumun içeriğinde İsviçre’ye özgü ve nesli tükenmekte olan bir tür elmadan kök hücre teknolojisi ile elde edilen bitkisel extract vardır. Bu elmanın en önemli özelliği buruş buruş olmadan ve lezzetini kaybetmeden çok uzun süre saklanabilmesidir. Michelle Obama, Jeniffer Lopez, Helen Miren gibi ünlülerin kullandığı bu hammadde saç köklerini korur ve yaşlanmayı geciktirerek anti aging etki gösterir. Serumun diğer bir özelliği ise İsviçre Formulasyonu olması ve ödüllü ve patentli aktiflerin yanısıra saç köklerinizi besleyecek ve canlılığını sağlayacak 12 çeşit bitkisel extract’ın kullanılmış olması. Trixowell Serumun en birinci amacı saç köklerinizi canlı tutarak, güçlendirmek ve dinlenme fazında olan saçlarınızı uyararak normal döngüsünde büyümesini sağlamaktır.

Hiçbir saç serumu saç kökü olmayan yani tamamen kel olan yerden saç çıkaramaz. Bu ancak ve ancak cerrahi bir işlem olan saç kökü transferi ile mümkündür. Bu nedenle piyasada saç çıkardığını iddia eden ürünlere rağbet edilmemesi gerekir. Bu tür ürünler hem cildinize hem cebinize ciddi zararlar verebilir.

 

Saç Çıkaran Serum veya İlaç Nedir?


Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, saç kökü olmayan yerden yani kel bir yerden hiçbir medikal veya kozmetik ürün veya ilaç saç çıkartamaz. Bu ancak ve ancak saç ekim operasyonu ile yani saç kökünün kafanın arka bölgesinden alınıp ön veya tepe bölgesine ekilmesi ile mümkündür. 
Peki saç serumu ne işe yarar ve yeni saç çıkışı ne demektir? Saç serumu çeşitli nedenlere bağlı olarak zayıflamış ve güçsüzleşmiş saç kökünü besler, canlandırır. Ayva tüyüne dönmüş saçları kalınlaştırır, saç teli formuna gelmesini sağlar. Normalde, bir saç kökünden 2-3 saç teli çıkar. Fakat saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde saç kökünün zayıflamış olması nedeniyle bir kökte sadece cılızlaşmış ayva tüyü dediğimiz bir saç teli vardır. Serum ile güçlenen ve canlanan saç kökünden yeni saç çıkışları başlar. Serum ile yeni saç teli çıkışı ile bu durum ifade edilmektedir. 
Trixowell Serum etkinliği kanıtlanmış bitkisel aktifler ile dopdolu içeriği ve yüksek kalite standardı ile bir saç serumumdan elde edilebilecek maksimum etkiyi gösterir. Saç dökülmenizi azaltarak, saç telinizi kalınlaştırır, sağlamlaştırır ve daha parlak, daha güçlü uzamasını sağlar. 

 

Saçları Sıkıca Bağlamak Saçlara Zarar Verir mi?


Saçları çok sıkı olarak örgü yapmak, mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmek ve gererek arkadan bağlamak, germe kuvvetine bağlı saç köklerini kalıcı harap edebilir ve kalıcı saç kaybına neden olabilir (traction alopecia). Bu tür, saçın üzerinde stres yaratarak zarar veren saç modellerinden kaçınmak gerekli.

 

Telogen (Telojen) Effluvium Nedir?

Kadınlarda saç dökülmesinin en sık 2. sebebidir. Bu klinik durumda, normalde tüm kafa derisindeki saçların %10’u dökülme fazındayken, çok daha fazla oranda saç folikülü (%30-50 kadar saç ) dökülme fazına girer ve hızla dökülmeye başlar. Günlük saç kayıp miktarı 200-700 tel arası olabilir .

 

Dermaroller Yeni Saç Çıkarır mı ve Dermaroller Nasıl Kullanılır?


Dermaroller, üzerinde değişik uzunlukta (0,5mm, 1mm 1,5, 2 ve 2,5 mm gibi ) ve değişik sayılarda (135, 270, 540 adet) iğneler bulunan, kendi  etrafında kolaylıkla dönebilen tıraş  makinesi büyüklüğünde, silindirik masaj  aletlerine benzer bir alettir. Dermarollerı saçlı deride ileri geri hareket ettirerek deride mikro kanallar açılır ve uygulanacak olan saç serumunun deri içine geçişi  arttırılarak, saç serumunun doz ve etkinliğinin maksimum seviyeye ulaşması sağlanır. 
Tavsiye edilen iğne uzunluğu vücudun  değişik bölgeleri ve  deri kalınlığına göre değişir.  Kafa derisinde en az 1,5 mm  uzunlukta ve en çok  sayıda yani  540 iğneli  dermaroller tercih edilebilir.
Dermaroller kullanımı  mevcut saç köklerine zarar vermez çünkü  iğne etkisi ve minimal cilt hasarı, kıl  kökünün derideki  yerleşiminden (yaklaşık  -5 mm derinde) çok daha üst tabakada görülür.  Uygulama sırasında tabii ki  iğnenin tümü  deri içine batırılamaz ve gereği  de yoktur.
Saçlarınızdaki incelme için, Trixowell Saç Serumunu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere, incelen alana  5’er  kez püskürtme ve ardından deriye masaj yaparak saç diplerine yedirerek kullanın. Özellikle 1.5 mm lik ve 540 iğneli  dermarolleri (eczane ya da internetten temin edebilirsiniz) saçlı  deride 2-3 dakika gezdirerek  uygulama öncesinde saçlı  deride gözenekler açıp daha sonra  saç serumunu masajla uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece Trixowell  Saç Serumu  deriden daha hızlı  ve yüksek  dozda emilecek  ve  etkinliğini  artıracaktır. Uygulama sırasında hafif canınız yanabilir ve deride pembeleşme oluşur, bu normaldir. Bu tedaviyi en az 7-8 ay devam ettirin, saçlarınızda kalınlaşma ve dirilme göreceksiniz. Dermaroller ile Trixowell Saç Serumunu uygulamak ayva tüyüne dönen saçlarınızı kalınlaştıracak ve yeni saç çıkışını tetikleyecektir.
 

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Şampuan


Saçlarınızın dökülmemesi ve sağlıkla uzaması için saçlı derinin yağ ve nem dengesini sağlayan şampuanlar kullanılmalıdır. İçeriğinde SLS, Paraben ve Silikon tü

revleri bulunmayan Trixowell Şampuan saçlı deriyi nazikçe temizlerken, saç köklerini besler ve canlandırır.

 

Trixowell Advanced Biotin, Vitamin ve Mineral İçeren Takviye Edici Gıda – İçindekiler


Trixowell Advanced Biotin, Vitamin ve Mineral İçeren Takviye Edici Gıda 2500 Mikrogram Biotin başta olmak üzere, saw palmetto, çinko, folik asit, vitamin B5, vitamin B6, vitamin C, ginkgo biloba ekstresi, demir gibi 18 çeşit vitamin, mineral ve bitki ekstresi içermektedir. İçerisinde bulunan maddelerin doz miktarları saç dökülmesi şikayetlerinde alınması gereken günlük miktarların en üst seviyesindedir. 

Trixowell içeriğindeki vitamin ve mineraller ve bitkisel ekstraktlar ile bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, saç köklerini besler, güçlendirir ve saçın hızlı uzamasına, yeni saç oluşumuna yardımcı olur. Saç dökülmesine çözüm olabilmek için özel olarak formüle edilmiştir. Güvenlik bandrollü, amber renkli cam şişelerde 60 tablet içermektedir.

Saçlarınız için her zaman en kalitelisini yapmaya, en iyi  formülü bulmaya çalıştık. Trixowell Advanced Takviye Edici Gıda Vitamini saçlarınız için gerekli olan her şeyi içeriyor. Saç dökülmesine çözüm olabilecek en etkili bitkisel ekstreler, Saw Palmetto, Üzüm Çekirdeği Ekstresi, At Kuyruğu Ekstresi, Isırgan Otu, Ginkgo Biloba ekstresi ve tabii ki doğal DHT baskılayıcı balkabağı çekirdeği ekstrelerini bir araya getiren tam bir saç destek ürünü. Saç  ve tırnak  gelişimi için çok önemli, eksikliğinde  saç dökülmesine neden olabilen ve H (hair) vitamini de dediğimiz biotin, çinko, demir, saçların büyümesine yardımcı folik asit, B vitaminleri komplekslerini de unutmadık.

Her 2 tablette; 

Adı

Miktarı

*BRD

Saw Palmetto (Cüce Palmiye Ekstresi)

320 mg

**

Biotin

2500 µg

%5000

Folik Asit

600 µg

%300

B5 Vitamini

200 mg

%3333

C Vitamini

160 mg

%200

Çinko

15 mg

%150

B6 Vitamini

10 mg

%714

Demir

10 mg

%71

Yulaf Ekstresi

100 mg

**

Yeşil Çay Ekstresi

100 mg

**

Bal Kabağı Ekstresi

100 mg

**

Ginkgo Ekstresi

50 mg

**

Üzüm Ekstresi

50 mg

**

At Kuyruğu Ekstresi

40 mg

**

Buğday Ekstresi

240 mg

**

Isırgan Ekstresi

200 mg

**

L-Sistein

20 mg

**

L-Lizin

10 mg

**

*BRD: Beslenme referans değeridir.

** Beslenme referans değeri yoktur.

Saw Palmetto Extract (Cüce Palmiye Ekstresi) – 320 mg

Saw Palmetto, Cüce palmiye bitkisinin ekstresidir. Serenoa Repens olarak da bilinir. Saç dökülmelerinin en belirgin sebeplerinden biri olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerinde birikmesini önler. Saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur. En verimli DHT bloklayıcıdır. Saç dökülmesine çözüm olabilecek en etkili bitkisel ekstredir.

Biotin – 2500 mcg

Biotin suda çözünen bir B vitamini kompleksi olup H Vitamini veya B7 vitamini olarak da bilinmektedir. Kalın bağırsaktaki bakteriler tarafından da üretilen Biotin sağlıklı bir yaşam ve güçlü bağışıklık sistemi için gerekli olan önemli bir vitamindir. Aynı zamanda hücre gelişimine katkıda bulunur. Özellikle kemik iliği için çok önemli olmasının yanı sıra sağlıklı sinir dokuları için de gereklidir. Biotin güçlü tırnaklar ve saçları destekleyen bir protein olan keratini üretmek için gereklidir. Saç, tırnak ve cilt sağlığını korumada önemli rol oynar. Biotin’in son zamanlarda güzellik vitamini olarak anılmasının en büyük sebebi saçlara ve tırnaklara olan etkisidir. Bu yüzden kozmetik ürünlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Biotin eksikliğinde kuru ve pullaşan kafa derisi, kolayca kırılan ve kopan saçlar, cansız ve şekil almayan saçlar, saç dökülmesi ve kellik (alopesi) görülebilir. Biotin saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar ve sağlıklı saç büyümesini destekler. Vücutta depolanmaz ve fazlası idrar yolu ile vücuttan atılır.  

Folik Asit – 600 mcg

Folik asit, B gurubundan bir vitamin olup, folakin, folat veya Vitamin B9 olarak da bilinir. Folat, yeni hücrelerin üretimi ve sürdürülmesi, DNA sentezi ve metilasyon yoluyla RNA sentezi için ve DNA’daki değişikliklerin önlenmesi için gereklidir. Ek olarak folat, kırmızı kan hücrelerini oluşturmaya, saçların büyümesine yardımcı olur. Folik asitin saç dökülmesinin (alopesi) tedavisinde etkili olduğu çalışmalar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Folat eksikliği DNA sentezini ve hücre bölünmesini ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini negatif yönde etkiler, ayrıca saçların grileşmesine ve saç büyümesinin sekteye uğrayarak zayıf saç büyümesine yol açabilir.

Vitamin B5 – 200 mg

Pantotenik asit, Panthenol veya Vitamin B5 olarak da tanınır. Vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Vitamin B5, derinin epitelyum yapısını güçlendirir, hasar görmüş deriyi ve saçları onarır, nemlendirir ve başlamış saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar. Saçları korur ve saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır, sağlıklı saç büyümesini destekler. Saçların büyümesinde önemli olan Koenzim A oluşmasında önemli bir rol oynayarak karbonhidratların, yağların ve proteinlerin enerjiye çevrilmesinde bir katalizör olarak hayati bir rol oynar. Saçları ve kafa derisini nemlendirir ve saçlara parlaklık kazandırır. Eksikliğinde, saç folikülü hücrelerinin yeterince beslenememesine neden olmakta ve saç dökülmeleri meydana gelmektedir.

Vitamin C – 160 mg

Vitamin C veya Ascorbic Acid kolajen üretimini ve saç büyümesini destekleyen suda çözünen bir vitamindir. Vücudumuz besinleri enerjiye dönüştürürken serbest radikalleri aktif olarak üretir. Bu serbest radikaller saç köklerimize zarar verir, antioksidan özelliklere sahip vitamin C vücudumuzdaki serbest radikallere karşı savaşır, genel saç sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Çinko – 15 mg

Çinko, saç dökülmelerini engellemede temel rol oynayan minerallerden bir diğeridir. Hücre yenilenmesine yardımcı olduğu gibi saçlı derideki dokuların yenilenmesini ve güçlenmesini sağlar. Eksikliğinde, çok hızlı gelişebilen saçta incelme ve seyrelme problemleri görülür.

Vitamin B6 – 10 mg

Saç derisindeki hücrelerin hızlı yenilenmesinde etkili bir rolü vardır. Eksikliğinde, saçlı deride iltihaplanma görülebilir. Saçlı derideki kan dolaşımını ve oksijenlenmeyi artırır. Dolayısıyla saç köklerinin beslenmesini iyileştirir. Saçın dayanıklılığı konusunda ve saçların sağlıklı uzamasında etkilidir.

Demir – 10 mg

Demir, vücudumuzda eksikliği en sık görülen minerallerden biridir. Yapılan araştırmalara göre özellikle Türkiye’de demir eksikliği çok fazla kişiye yayılmıştır. Eksikliğinde ise yaygın Telogen saç dökülmesi görülebilir. Demir eksikliği sadece saç dökülmesi ile anlaşılmayabilir. Tırnaklarda oluşan kırılma ve çizgilenme ile birlikte dilde papilla atrofisi, angular keilit (dudak kenarlarındaki yaralar) gibi hastalıklar ve ağızda oluşan aft benzeri yaralar da demir eksikliğinin göstergesi olabilir. Çeşitli farklı formda olan saç dökülmeleri çoğunlukla erkeklerde yaşanıyor gibi gözükse de, yaşa bağlı olarak veya genetik yatkınlıktan dolayı, çeşitli hastalıklardan ve doğumlardan sonra, ayrıca özellikle de menopoz döneminde kadınlarda da sıklıkla görülüyor. Kadınlarda, demir eksikliğine bağlı saç dökülmeleri daha fazla gözlemleniyor.

Yulaf Ekstresi (Beta Glukan) – 100 mg

Antioksidan özeelliği olan ve bağışıklık sistemini güçlendiren beta glukanların yüksek kolesterol, diyabet, kanser, yüksek tansiyon, egzema, dermatit tedavisinde destek olarak kullanılmaktadır. Beta-glukan, virüs, bakteri, mantar ve parazitik enfeksiyonlara karşı vücut direncinin artmasını sağlar. Yorgunluk, stres, mevsim geçişleri, nezle, grip, üst solunum yolları enfeksiyonları ve bazı alerjiler gibi hastalıklarda da destek ürün olarak kullanılmaktadır.

Yeşil Çay Ekstresi (Green Tea Extract) – 100 mg

Yeşil Çay ekstresi Camellia Sinensis Extract olarak da bilinir. Saç dökülmesine karşı savaşır veya önlenmesine yardımcı olur. Yeşil çaydaki en güçlü antioksidanlardan biri epigallocatechin’dir (EGCG). Yapılan çalışmalar saç büyümesini uyardığını kanıtlamaktadır. Yeşil çay ekstresinin daha fazla saç büyümesi ve kıl folikülü uzamasına yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. İçermiş olduğu flavonoidler (quercetin, kaempferol, myricetin) sayesinde 5-alpha-reductase enziminin inhibe edilmesine yardımcı olarak DHT oluşumunu ve bu nedenle oluşan saç dökülmelerinin engellenmesini destekler. Sebum salgısının düzenlenmesine yardımcı olarak bu nedenle meydana gelen saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Antioksidan olarak, hücre yenilenmesini destekleyici, tazeleştirici, arındırıcı ve teskin edici özellikleri saç bakımına pozitif etki eder. Saçların ve kafa derisinin serbest radikallerden korunmasına yardımcı olur. İçermiş olduğu zengin fitoflavonlar aynı zamanda saç köklerini güçlendirir. Mikro-sirkülasyonu uyararak kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerinin beslenmelerinin optimize edilmesini destekler.

Bal Kabağı Ekstresi (Pumpkin Seed Extract) – 100 mg

Son dönemlerde, saç şikayetlerine karşı popüler olan bu bitki ekstraktı, Pumpkin Seed veya Balkabağı çekirdeği ekstraktı olarak da bilinir. Saçların nemlenmesini ve yeni saç oluşumunu destekler. Saçlı derideki gözenekleri sıkılaştırır. Arındırıcı özelliği vardır. Sebum sekresyonunun düzenlenmesine yardımcı olur. Anti-inflammatuar özelliği sayesinde doğal tedavi sürecini destekler.

Ginkgo Ekstresi (Ginkgo Biloba) – 50 mg

Ginkgo biloba ağacının yapraklarında 40 farklı bileşen bulunmakla birlikte yaprakların fayda sağlayan etken maddeleri, bitki bazlı antioksidanlar olan “flavonoidler” ve terpenoidlerdir.
Antioksidan flavonoidler kalp kasını, sinirleri, retinayı ve damarları serbest radikallerin tahrip edici etkisinden korurken diğer önemli bileşen terpenoid damarların genişlemesine yardımcı olarak plak oluşumunu ve damar tıkanıklığını önler.

Üzüm Ekstresi (Grape Seed Extract) – 50 mg

Üzüm Çekirdeği ekstresi veya latince adı Vitis Vinifera da bilinen adlarıdır. Saç dökülmelerinde en sık rastlanan nedenlerden biri Dihidrotestosteron hormonunun saç köklerine yapışması ve saçların ihtiyacı olan gerekli beslenmeyi engellemesidir. Üzüm çekirdeği ekstresi, bu hormonun saçlı deriye yapışmasını engelleyen antioksidanlar içerir. Nemlendirici özelliği ile birlikte üzüm ekstresinin içeriğinde bulunan flavonoidler sayesinde saçlara parlaklık katar. Ayrıca, saçın hem sağlıklı büyümesine yardımcı olur hem de saçlı deriyi korur.

At Kuyruğu Ekstresi (Horsetail Extract) – 40 mg

Latincesi Equisetum Arvense’dir At Kuyruğu ekstresi olarak da bilinir. At kuyruğu saçları güçlendiren ve kafa derisindeki sebum birikimini azaltan amino asitler, silika ve fitosteroller açısından zengindir. Silika saç ve ciltte bulunan eser elementlerden biridir. Bağ dokularının normal büyümesi, hem metabolik hem de yapısal bakımdan silika son derece önemlidir. Ek olarak silika saç gövdesinin önemli bir maddesi olan keratin sülfat yapımı için de gereklidir. Silka damar açıcı özelliği ile kafa derisindeki kan akışını artırarak saç büyümesinin hızlanmasını teşvik eder, saç dökülmelerine karşı etkin bir rol oynar. Saç sağlığına yardımcı olur ve saçları kalınlaştırır ve güçlendirir. At kuyruğundaki flavonoidler ve saponinler saçın yapısal mukavemetini artıran güçlü hücre yenileme ve yeniden oluşturma özelliklerine sahiptir. Özellikle yüksek oranda içermiş olduğu apigenin flavonu sayesinde kan dolaşımını stimule ederek saç köklerinin beslenmesini destekler ve saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur.

Buğday Ekstresi – (Ruşeym) – 240 mg

Buğdayın özü olan rüşeym, kompleks karbonhidrat yapısıyla enerji verirken, bağışıklık sistemini de güçlendirir. Günlük olarak alınması gereken niasin, folat, tiamin ve B6 vitaminlerini içeren bünyesinde barındıran rüşeym, kalp hastalıklarından kas sağlığına, kanserden yaşlanmaya kadar geniş bir etki mekanizmasına sahiptir. Rüşeym yapı olarak fitosterol grubundaki kolesterolle benzer özellikler gösterir. Bu fitosteroller, kötü huylu kolesterol olarak bilinen LDL seviyesini düşürerek kalp sağlığını destekler. Rüşeymin yapısında doğal olarak bulunan ‘hidrolizat’lar kanser ve kalp rahatsızlıkları başta olmak üzere birçok ciddi hastalığa neden olan serbest radikallerin en büyük düşmanı, antioksidanları destekler ve bağışıklı sistemini güçlendirir. Yapılan çalışmalarda saç dökülmesine iyi geldiği gösterilmiştir.

Isırgan Ekstresi – 200 mg

Isırgan otundan elde edilen ısırgan ekstresi saç dökülmesini engelleyen, saçlara parlaklık ve canlılık kazandıran önemli bir ekstredir. Saçı besleyerek, saç kırıklarının önlenmesine yardımcı oluyor. Saç derisini güçlendirerek kepekleri yok etmektedir. Kan akışını arttırarak, saçların olduğundan daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Gür saçlara kavuşmanızı sağlar.

L-Sistein – 20 mg

L-Sistein, saç telinin saç köküne bağlanmasında ve bağın güçlendirilmesinde kilit görevi olan bir aminoasittir. Günlük olarak yeterli miktarda alındığında, saçların güçlü ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Cilt, saç ve tırnak dokularını destekler. Ayrıca, güneşin zararlı ışınlarından cildi korur. Saçların ve tırnakların ihtiyacı olan Keratin üretimini sağlar.

L-Lizin – 10 mg

Lysine vücudun protein inşa etmek  için ihtiyacı olan temel amino asitler den biridir. Uygun kolajen oluşumu için lizine ihtiyacınız vardır.  Kolajen kemiklerimizi, kıkırdağı, bağ dokularımızı ve tendonlarımızı oluşturan en bol proteindir. Bu amino asit kalsiyum emilimi için de gereklidir. Dolayısıyla, lizinin ana yararlarından birinin iskelet ve cilt sistemimizde gözlemlendiği ve bu aminoasit yararlarının osteoporoz tedavisinde de kullanılabildiği not edilmelidir. Saçın sağlıklı uzamasını sağlayan amino aistlerden biridir. Lizinin yararlarından bir diğeri antikor üretimine katkıda bulunarak bağışıklık sistemine yardımcı olmasıdır. Hormon ve enzim üretimi de L-lysine desteği gerektirir.


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR